Eğitim Kadromuz

Kişiye özel hazırlanan çalışma programlarıyla bir enstruman çalabilmek, kendisini yetiştirmek ya da  geliştirmek, sahneye çıkmak, beste yapmak, konser vermek isteyen herkes için profesyonel eğitmen kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Müzik, ruhsal ve duyusal hayat arasında ara bulucudur. Ludwig van Beethoven

Bale ve Dans Eğitim Kadrosu

Bale & Dans

Oktay KERESTECİ

1979 yılında Ankara Dev. Kon. Bale bölümünden üstün başarı ile mezun olmuştur ve İstanbul Dev. Opera ve Balesi kadrosuna girmiş, 2003 yılına kadar tüm eserlerde başrolleri üstlenmiştir. 2017
yılında emekli olan sanatçı aşağıdaki kurumlarda başarı ile görev yapmıştır. 

İstanbul Dev. Opera ve Balesi (Bale Başöğretmenliği)
Yıldız Teknik Üni. Modern Dans Bölümü (Klasik Bale Öğretmenliği)
Anadolu Ateşi (Baş Dansçı, Klasik Bale Öğretmenliği, Koreograf)
İzmir Dev. Opera Balesi (Klasik Bale Öğretmenliği)

Neslihan ÖZTÜRK

Ankara Dev. Kon. Bale bölümünden mezun olmuştur. 1971’de kurulan tiyatro balesi topluluğu üyesi olan sanatçı ilk modern dans kurucularındandır. Ankara, İstanbul ve İzmir Devlet Balelerinde kırktan fazla eserde dansçı ve koreograf olarak çalışmıştır.

Lions Kulübü Ödülü (En İyi Koreograf,2012)

Sevde Nur AYDIN

Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı, Türk Halk Oyunları bölümünden mezun olmuştur. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2. Kademe
Antrenör Belgesi, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık Ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü Ustalık Belgesi, Halk Eğitim Usta Öğretici Oryantasyonu Belgesi sahibi olan sanatçı bir çok özel kurumda öğretmenlik ve eğitmenlik yapmış, devlet tiyatrosu ve TRT gibi medya kuruluşlarında dansçı olarak görev almıştır.

Türk Halk Oyunları Federasyonunun düzenlediği yarışmaları
Bölge Birincilik ,İkincilik, Üçüncülük

Tiyatro Eğitim Kadromuz

Oyun Grupları

Sadık YAĞCI (Geleneksel Türk Tiy. Sanatçısı)

1979 yılında Ankara Dev. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Tiyatro Anasanat dalı Oyunculuk bölümünden mezundur. Atatürk Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünde araştırma görevlisi olarak başladığı sanat hayatına 1997 yılından itibaren Erzurum Devlet Tiyatrosunda devam etmiş, ardından İzmir Devlet Tiyatrosuna tayin olmuştur. Oyuncu ve yönetmen olarak kırkın üzerinde yapımda yer almış, 2017 yılında ‘Fabrika Oyuncuları’ adlı özel tiyatro topluluğunu kurmuştur.

Sahne Tozu Tiyatrosu Ödülleri (En İyi Komedi Erkek Oyuncu, 2014-2015)
Direklerarası Seyircileri Ödülleri (En İyi Komedi Erkek Oyuncu, 2014-2015)

Ersin AYHAN (Devlet Tiyatrosu Sanatçısı)

Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümü mezunudur. 2007 yılından bu yana Devlet Tiyatrolarında oyuncu ve yönetmen olarak kırkın üzerinde projede görev almış, sırasıyla Konya, Ankara ve İzmir Devlet Tiyatrolarında çalışmıştır. 2009-2011 yıllarında Ankara Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Oyunculuk ve Diksiyon dersleri veren sanatçı, doğaçlama konusunda çalışmalar yürütmüş ve TRT ekranlarında yer almıştır.

Sadri Alışık Anadolu Ödülleri (En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, 2014)

Burcu AKSAKAL (Devlet Tiyatrosu Sanatçısı)

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk bölümü mezunudur. 2010 yılından itibaren sırasıyla Erzurum ve İzmir Devlet Tiyatrolarında görev almıştır. Çalıştığı kurumda ve İzmir’de bulunan çeşitli belediyelerde çok sayıda oyunda rol alan ve yönetmenlik yapan sanatçı, sosyal sorumluluk projelerinin yanında beyaz perdede de yer almıştır.

Senaryo Yazarlığı

Füsun ATAMAN (Devlet Tiyatrosu Sanatçısı)

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünde Tiyatro Tarihi ve Teorisi Lisans, Dramaturgi ve Eleştiri Kuramları alanında Yüksek Lisans yapmış, aynı bölümde, Tiyatro Yönetmenliği Anasanat dalında Doktora yeterliğini vermiştir. 2002 yılından bu yana Devlet Tiyatrolarında Dramaturg olarak görev yapmaktadır. Ankara, İstanbul ve ardından İzmir Devlet Tiyatrosunda yürüttüğü görevinde kırktan fazla yapımda görev almıştır. “Küçük Hanımlar, Küçük Beyler” Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivalinin kurucu üyeleri arasındadır. Ulusal ve uluslararası festivallerde, çeşitli görevler almış, atölye çalışmaları planlamıştır.

2004-2013 yılları arasında Bilkent Üniversitesi MSSF Tiyatro bölümü’nde başlayan akademik
kariyerini 2013 yılından bu yana Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksek Okulu Drama ve Oyunculuk bölümü’nde sürdürmektedir.

Devlet Tiyatroları ve Devlet Opera Balelerinde sahnelenen çeviri ve özgün eserlerinin yanı sıra akademik ortamda ve özel kuruluşlarda yönettiği oyunlar bulunmaktadır. Başta TRT olmak üzere, çeşitli özel kurumlar için çok sayıda senaryo ve metin yazmış, yazarlık alanında özel dersler,
kurslar ve atölyeler gerçekleştirmiştir.

Ses Nefes ve Diksiyon

Hülya SAVAŞ (Devlet Tiyatrousu Sanatçısı)

Hacettepe Üni. Ankara Dev. Kon. Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Devlet Tiyatrolarında kırkın üzerinde oyunda ve bir çok dizide rol almıştır. TRT’de program ve seslendirme yapmıştır. Uzun süre müdürlüğünü yürüttüğü İzmir Dev. Tiy.’nda yönetmenlik görevi üstlenmiştir. Eğitmen olarak Müjdat Gezen SM, Yaşar Üni. Tiyatro Kulübü, Başkent İltş. Bil. Akademisi, Tobav ve DEÜ GSF Sahne San. Böl.’nde görev almıştır. İzmir Dev. Senfoni Ork.’nda Rüştü Asyalı ile birlikte “ÜÇ DESTAN” , Aytül Büyüksaraç, Sertab Erener ve Zara ile birlikte “KAHRAMAN TÜRK KADINLARI” adlı oratoryolarda da sahneye çıkmıştır.

İsmet Küntay Ödülleri (En İyi Kadın Oyuncu, 2013-2014)
Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri (En İyi Kadın Oyuncu, 2013-2014 / 2015-2016)
Direklerarası Seyirci Ödülleri (En İyi Kadın Oyuncu, 2015-2016)

Ömer Devrim AKKAYA (Devlet Tiy. Sanatçısı)

Anadolu Üni. Devlet Konservatuarı Oyunculuk Anasanat Dalından mezundur. 1997 yılında Sivas Dev. Tiy.’nda başladığı oyunculuk hayatını halen İzmir Devlet Tiy.’nda sürdürmektedir. Kırkın üzerinde oyunda görev alan sanatçı, çeşitli kurumlarda yönetmen olarak ta oyunlar sahnelemiş, özel tiyatroda görev almış, TRT’de de seslendirme sanatçısı olarak çalışmıştır.

Lions Ödülleri (En iyi Ansamble, 2007)
İzmir Dev. Tiy. / Haydi Karına Koş oyunu (En Başarılı Komedi Oyuncusu,2018)

Aslı KILAN (Devlet Tiyatrosu Oyuncusu)

Hacettepe Üni. Ankara Dev. Kon. Tiyatro Ana Sanat
bölümünden mezundur. 1994 yılından itibaren Trabzon, Ankara ve İzmir Dev. Tiyatrolarında otuzun üzerinde oyunda rol almıştır. 2002 yılında Amsterdam’da Aleksander ve
Girokinesis teknikleri üzerine eğitim almış, çeşitli üniversite ve eğitim kurumlarında dersler yürütmüştür. Özel tiyatroların yanı sıra tv dizilerinde de rol almaktadır.

Oyunculuk

Nebil SAYIN (Sinema ve Tiyatro Oyuncusu)

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi
Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Tiyatronun
yanı sıra dizi ve sinema oyuncusu olarak görev yapan
sanatçı, “İÇERİDE” ve “ÇUKUR” adlı dizilerde canlandırdığı karakterler ile tanınmıştır. Sanatçı plastik sanatlar, müzik ve edebiyatla ilgisini oyunculukla harmanlayarak birikimini atölye çalışmaları ve bireysel oyunculuk eğitimleriyle genç kuşaklara aktarmaktadır.

Murat ÇİDAMLI (Devlet Tiyatrosu Sanatçısı)

1993 yılından bu yana Devlet Tiyatroları’nda ve özel tiyatrolarda oyuncu ve yönetmen olarak çalışmaktadır ve TRT’ de seslendirme sanatçısı olarak görev almaktadır.
Tiyatro eğitmeni olarak pek çok özel sanat eğitim kuruluşunda görev üstlenmiş, çeşitli dizilerde oynamıştır.

2.Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Ödülleri (Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu, 2016)
16.Direklerarası Seyirci Ödülü (Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu, 2016)
2016-2017 Sanat Kurumu Ödülleri (Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu)
Türkiye Eleştirmenler Birliği Ödülleri (Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu, 2017)
Staraya Russa Dosteyevsky Festivali (Seyirci Beğeni Ödülü, 2017)
İzmir Dev.Tiy. / Sandalım Kıyıya Bağlı oyunu (En İyi Yönetmen Ödülü, 2018)
Sahne Tozu Tiyatrosu / Bedia Muvahhit oyunu(En İyi Yönetmen Ödülü, 2018)
Kazakistan Taldykourgan Festivali / Piraye oyunu (Juri Özel Ödülü, 2018)
UFA-Rusya Fed. Başkurdistan Cum. -Tuganlık Fest. (Kültür Bak. Özel Ödülü,2019)

Burcu AKSAKAL (Devlet Tiyatrosu Sanatçısı)

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk bölümü mezunudur. 2010 yılından itibaren sırasıyla Erzurum ve İzmir Devlet Tiyatrolarında görev almıştır. Çalıştığı kurumda ve İzmir’de bulunan çeşitli belediyelerde çok sayıda oyunda rol alan ve yönetmenlik yapan sanatçı, sosyal sorumluluk projelerinin yanında beyaz perdede de yer almıştır.

Resim Kadromuz

İllüstrasyon

Alican ÖZEN

Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik Resimleme ve Baskı (İllustrasyon) bölümünden mezun olmuştur. Çizgi Roman, İllustrasyon gibi farklı sanatsal dallarda
bireysel çalışmalar yapan sanatçı aynı zamanda resmi ve özel kurumlarda sanat danışmanlığının
yanında Karakter Tasarım, Konsept Tasarım, Dijital Boyama, Animasyon, İllüstrasyon ve Çizgi Roman Eğitimi vermektedir.

Caner TIKIR

Bireysel atölyesinde ve bir çok özel kurumda sanatsal çalışmalarının yanında; Desen, İllüstrasyon, Suluboya, Yağlıboya eğitimi vermektedir. Güzel Sanatlar Fakülteleri bünyesindeki Çizgi Film Animasyon, Grafik, Moda Tasarım, Resim, Heykel gibi oldukça talep gören bölümlere 20 yıla yakın süredir yetenek
sınavları sonucunda sayısız öğrenci yerleştirme başarısı göstermiştir.

Resim

Alican ÖZEN

Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik Resimleme ve Baskı (İllustrasyon) bölümünden mezun olmuştur. Çizgi Roman, İllustrasyon gibi farklı sanatsal dallarda bireysel çalışmalar yapan sanatçı aynı zamanda resmi ve özel kurumlarda sanat danışmanlığının yanında Karakter Tasarım, Konsept Tasarım, Dijital Boyama, Animasyon, İllüstrasyon ve Çizgi Roman Eğitimi vermektedir.

Caner TIKIR

Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik Resimleme ve Baskı (İllustrasyon) bölümünden mezun olmuştur.  Çizgi Roman, İllustrasyon gibi farklı sanatsal dallarda bireysel çalışmalar yapan sanatçı aynı zamanda resmi ve özel kurumlarda sanat danışmanlığının yanında Karakter Tasarım, Konsept Tasarım, Dijital Boyama, Animasyon, İllüstrasyon ve Çizgi Roman Eğitimi vermektedir.

Müzik Kadromuz

Nefesli Çalgılar

Müzikolog Dr. Aydın ÖĞÜT

Hacettepe Üniversitesi Ankara Dev. Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği bölümü mezunudur. Bakü Müzik Akademisi’nde Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamlamıştır. Sayısız beste, makale ve ödüle sahip sanatçı yetiştirdiği öğrencileri ile kırk yılı geride bırakmıştır.

Çetin SUBAŞI

1965 Milas doğumlu. İlk müzik egitimine babasıyla başladı. Sonrasında İzmir Devlet Konservatuvarı Trombon bölümüne girdi. 1986 yılında İzmir Devlet Senfoni Orkestrasında profesyonel sanat hayatına adım attı. Yurt içi ve yurt dışında birçok konser ve turnede ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.
Konservatuvarda Bahri Ergüder ile çalıştı

Hüseyin ERÜLKÜ

1988 yılında İzmir’de doğdu. 2005 yılında Mızıka Bando Astsubay Hazırlama Okulu, 2007 yılında da Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu Trompet bölümünden mezun olmuştur. Bir çok özel kurumda ve resmi kurumda konserlere katılmış eğitmen olarak görev almıştır.

Telli Çalgılar

Ertan HAKTANIR

12 yaşında elektro gitar çalarak müzik
çalışmalarına başlayan Ertan Haktanır, lise
yıllarından itibaren pekçok müzik grubunda gitarist olarak görev aldı ve İstanbul’un ünlü eğlence
mekanlarında ve uluslararası müzik festivallerinde sayısız sahne performansı gerçekleştirdi.
Kurucularından olduğu Asfalt Dünya isimli rock grubu ile 2 albüm yayınladı ve bu iki albümdeki tüm parçaların düzenlemelerini yaptı. Besteci olarak ulusal kanallar için dizi, belgesel ve sinema müzikleri hazırlardı.

Marco SOLLAZZO

1982 yılında Napoli, İtalya’da doğmuştur. 2012 yılında ise; Parma Konservatuarından, İtalya’da, Jazz Kontrbas ve Kompozisyon bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda Parma Hastanesinde özel müzik terapi programının koordinatörlüğünü yaptı. 2006 yılında İskoçya’nın Edinburgh şehrinde Stevenson College’da Modern Müzik bölümünden diplomasını aldı. 2016 yılından EU bursu kazanarak Türk Müziği konusunda araştırma yapmak için İzmir’e geldi. Ege Üni. Dev. Kon. müdürü Prof. Dr. Hakan Cevher ile Ud ve Türk Sanat Müziği konusunda çalıştı. İtalya, Türkiye ve Almanya’da çeşitli müzik okullarından müzik öğretmeni olarak çalıştı. Sanatçı ve aranjör olarak orkestralarla aktif olarak çalışmaktadır. Repertuarında Napolitan, Türk, Jazz ve Batı Müziği bulunmaktadır.

Piyano

Müzikolog Dr. Aydın ÖĞÜT

Hacettepe Üniversitesi Ankara Dev. Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği bölümü mezunudur. Bakü Müzik Akademisi’nde Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamlamıştır. Sayısız beste, makale ve ödüle sahip sanatçı yetiştirdiği öğrencileri ile kırk yılı geride bırakmıştır.

Sercan DEMİRHAN

1979 yılında Almanya’da doğmuştur. 2010 yılında Başkent Üniversitesi Müzik Teorisi ve Kompozisyon bölümünden mezun olmuştur. Bir çok konserde müzik severlerle buluşan deneyimli sanatçı piyano, kontrabas, akardeon, gitar ve bağlama gibi bir çok enstrüman kullanmaktadır.

Öznur ARICI

2016 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun
olmuştur. Bir çok resmi ve özel kurumda öğretmenlik görevinin yanında bireysel müzik dersleri ve koro
çalışmaları yürütmüştür.

ŞAN

Müzikolog Dr. Aydın ÖĞÜT

Hacettepe Üniversitesi Ankara Dev. Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği bölümü mezunudur. Bakü Müzik Akademisi’nde Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamlamıştır. Sayısız beste, makale ve ödüle sahip sanatçı yetiştirdiği öğrencileri ile kırk yılı geride bırakmıştır.

Sercan DEMİRHAN

1979 yılında Almanya’da doğmuştur. 2010 yılında Başkent Üniversitesi Müzik Teorisi ve Kompozisyon bölümünden mezun olmuştur. Bir çok konserde müzik severlerle buluşan deneyimli sanatçı piyano, kontrabas, akardeon, gitar ve bağlama gibi bir çok enstrüman kullanmaktadır.

Yaylı Çalgılar

Marco SOLLAZZO

1982 yılında Napoli, İtalya’da doğmuştur. 2012 yılında ise; Parma Konservatuarından, İtalya’da, Jazz Kontrbas ve Kompozisyon bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda Parma Hastanesinde özel müzik terapi programının koordinatörlüğünü yaptı. 2006 yılında İskoçya’nın Edinburgh şehrinde Stevenson College’da Modern Müzik bölümünden diplomasını aldı. 2016 yılından EU bursu kazanarak Türk Müziği konusunda araştırma yapmak için İzmir’e geldi. Ege Üni. Dev. Kon. müdürü Prof. Dr. Hakan Cevher ile Ud ve Türk Sanat Müziği konusunda çalıştı. İtalya, Türkiye ve Almanya’da çeşitli müzik okullarından müzik öğretmeni olarak çalıştı. Sanatçı ve aranjör olarak orkestralarla aktif olarak çalışmaktadır.
Repertuarında Napolitan, Türk, Jazz ve Batı Müziği bulunmaktadır.

Tamer ALBAYRAK

İzmir Dev. Konservatuarından mezun olmuştur. 1988 yılında İzmir Devlet Opera ve Balesi
orkestrasına katıldı. Büyük eserlerde ikinci keman grubunun başında görev aldı. 2019 yılına kadar İkinci keman grup şefliğini yürüttü. Yurt içi ve
yurt dışında bir çok senfonik konser ve Opera
temsillerine katılarak ülkesini temsil etti. Sanatçı 2011 yılından beri Yaşar Üni. YÜSEM Müzik
Akademisi’nde ve daha birçok eğitim kurumunda keman öğrencileri yetiştirmektedir.