Hakkımızda

UMAK Uluslararası Müzik Akademisi, müzikle ve sanatla başlangıç seviyesinden akademik eğitime kadar her düzeyde ilgilenen tüm yaş gruplarından bireylere seçkin akademisyen kadrosuyla eğitim vermek üzere kuruldu.

Viyana Prayner Müzik ve Drama Konservatuvarı bağıyla müzik eğitimini akademik düzeyde ele almak isteyen bireyler için Viyana’yı Urla’ya taşıyan UMAK, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika programlarıyla da kapılarını müzik eğitimi almak isteyen tüm İzmirlilere ve Urlalılara açıyor. Her tür enstrüman, ses ve koro eğitimini, dersin mahiyetine göre bireysel ve grup dersler halinde sunuyor. Müzikle içiçe geçmiş diğer sanat ve kültürel dallarda ayrıca kurslar veriyor.

UMAK, kuruluş biçimi itibarıyla değişik kültürlerin müzikaliteye farklı yaklaşım tarzlarını ve enstrüman tercihlerini aktarmayı ve geliştirmeyi, kültürler arası harmanı dikkate alıyor. Genişletilmiş müzik teorisini eğitimin odağına oturturken, Viyana’daki zengin kültür ve sanat mirasını Türkiye’ye taşıma, Anadolu mirasını da Viyana’ya taşıma vizyonuyla hareket ediyor.

UMAK MÜZİK&SANAT AKADEMİ

UMAK MÜZİK&SANAT AKADEMİ

BİZDEN RESİMLER